Gdzie sprzedać używany lub powypadkowy samochód osobowy?

Skup samochodów używanych osobowychGdzie sprzedać używany lub powypadkowy samochód?

Sprzedaż samochodu nie zawsze jest oczywista, bywają takie sytuacje, w których znalezienie zainteresowanych kupnem może graniczyć z cudem. Często taki dyskomfort dotyka właścicieli aut, które dawno temu przekroczyły granicę pełnoletności,a  także tych, którzy w swoim garażu goszczą ofiarę kolizji drogowej.

Niektórzy próbują skorzystać z ofert salonów samochodowych i oddać swój wysłużony pojazd w zamian za upust przy zakupie nowego, inni chcą znaleźć klientów na własną rękę. Niestety i w jednym i  w drugim przypadku rzadko kończy się sukcesem. Co w takich sytuacjach? Czy nieuchronne jest złomowanie?

Na szczęście złomowanie to konieczność, której można uniknąć. Pamiętajmy, że sprzedaż prywatna jest obarczona wielkim ryzykiem. Klient może rościć prawo do usunięcia powstających usterek, twierdząc, że te zostały z rozmysłem zatajone. Salon samochodowy z pewnością odrzuca samochody wiekowe i te, które są wyraźnie uszkodzone. Jedynym miejscem, w którym bez najmniejszego problemu można dokonać udanej transakcji jest skup samochodów osobowych, prowadzony przez profesjonalistów. Bardzo często firmy tego rodzaju to dzieło pasjonatów motoryzacji, którzy biegle poruszają się po tym rynku. Tutaj zainteresowani mogą mieć pewność, że nie zostaną zbagatelizowani.

Z pewnością wiele sceptyków będzie odradzało takie rozwiązanie, uważając, że kwota zostanie zaniżona. Nic bardziej mylnego! Musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, mianowicie specjaliści z wybranego skupu przyjadą pod wskazany adres - klient nie musi tracić czasu na dojazd. Po wtóre, samochód zostanie kupiony bez względu na jego aktualny stan, a po trzecie sprzedający nie musi przygotowywać żadnej umowy - przywiezie ją ze sobą zainteresowany. Patrząc w ten sposób nie można pominąć bardzo ważnej kwestii rozliczenia. W tym przypadku sprzedający natychmiast otrzymuje gotówkę. W praktyce może wyglądać to tak, że zainteresowany sprzedażą może dokonać udanej transakcji w tym samym dniu, w którym postanowił o pozbyciu się auta.

Wyższość, jaką wyróżnia się skup samochodów używanych osobowych, na tle innych np. komisów jest oczywista. Powróćmy jednak do mitycznego twierdzenia jakoby skupy były niekorzystnym rozwiązaniem. Analizując ich model działania i formy rozliczenia za konkretny samochód, trudno dopatrzeć się jakichkolwiek nieścisłości. Trzeba pamiętać, że cały ciężar doprowadzenia samochodu do użytkowania leży po stronie kupującego, co jest w istocie rozwiązaniem unikatowym i godnym zauważenia. W każdym pozostałym przypadku to sprzedawca musi niejednokrotnie dokonać cudu nad swoimi czterema kółkami, żeby go jakkolwiek zaprezentować potencjalnym nabywcom.

Skup samochodów osobowych to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy zakup nowego auta wiążą ze sprzedażą starego. Szybka i perfekcyjna wycena, po której niezwłocznie może dojść do podpisania umowy i wypłacenia pieniędzy sprawia, że realizacja planów nigdy nie była taka prosta. Z pewnością niektórzy sceptycy będą podnosili głosy, że lepiej jest oddać samochód do komisu, lub co gorsza sprzedać go na tzw. części. Żadna z tych podpowiedzi nie jest godna uwagi, każda z nich wymaga poświęcenia czasu i tak naprawdę nie daje gwarancji pomyślności transakcji.

Renomowany skup samochodów osobowych znajdziemy w każdym większym mieście, np. w Warszawie - http://www.skupsamochodow21.pl/skup-samochodow-warszawa.htm czy http://www.eskupsamochodow.pl/. Bardzo często są to firmy z rodzinną tradycją, które cechuje wysoka jakość obsługi klientów. Bezpieczeństwo transakcji to słowo "klucz", które w tym przypadku jest realizowane bez najmniejszych wątpliwości. Tutaj klient jest partnerem, a nie wyłącznie sprzedającym, któremu można zaproponować śmiesznie niską cenę. Skupowane samochody są profesjonalnie wycenianie, dzięki czemu klienci mają pewność, że otrzymają cenę rzeczywistą a nie wyimaginowaną.

Przedmiotem zainteresowania skupów są samochody używane dobrej jakości, jak i te powypadkowe oraz w słusznym wieku. Profesjonalista od wyceny i sprzedaży dojedzie we wskazane miejsce i tam dokona analizy, informując klienta o jej przebiegu i wnioskach. W ostatnich latach skupy samochodów osobowych w różnym stanie znacząco podniosły swoje stawki, co czyni jest wiarygodnym partnerem.