Jak leczyć cellulit - utrapienie kobiet

CellulitZacznijmy od tego - czym jest cellulit? Wizualnie jest to nieestetyczne, często zagęszczone, pofałdowanie powierzchni ud, pośladków, nawet ramion i sutków, powodowane nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Nierzadko są to guzki, zgrubienia przypominające obrzęk.

Zmiany takie (najczęściej dotykające już kobiet w wieku dojrzewania) powodowane są głownie nadmiarem estrogenów w ich organizmie. Całkowita eliminacja cellulitu nie jest łatwa i zdaniem niektórych specjalistów nie do końca możliwa.

Istnieje dosyć powszechne mniemanie, ze najlepszym sposobem na likwidację cellulitu jest sport - tak, ale niekoniecznie w każdym wydaniu. Nie służy temu na pewno sport wysiłkowy ale na przykład gimnastyka lub regularna, relaksująca jazda rowerem.

Dermatolog poleci nam rozmaite środki kosmetyczne, choćby żel "Pantene", który zapobiega rozwojowi cellulitu i może być stosowany przez osoby z rozszerzonymi naczyńkami.

Cellulit nie pojawia się od razu, zwłaszcza wizualnie - warto czasem jest samej zbadać swoją skórę by sprawdzić, czy pod nią nie pojawiają się nieregularne zgrubienia tłuszczowe.

Jeśli coś takiego wyczujemy warto jest udać się do dermatologa, by nam zalecił odpowiednie terapie. Nierzadko poleci po prostu kremy wyszczuplające ułatwiające spalanie tłuszczu lub krążenie krwi. Wśród zalecanych specyfików warto mieć na uwadze: miłorząb japoński, karnitynę zwaną pożeraczem tłuszczu, algi poprawiające nawilżenie skóry, nawet ananasa, który ma właściwości przeciw obrzękowe. Osobom z cellulitem nie zaszkodzi od czasu do czasu łyczek kawy.

Bywają skuteczne domowe zabiegi sprzyjające zwalczaniu cellulitu. Najpopularniejszym jest okład z plasterków świeżego ogórka, który ma właściwości nawilżające i zawartość odpowiednich witamin. Plasterki układamy bezpośrednio na skórze.

Wspomniana kawa nie musi być wykorzystywana doustnie w walce z naszym utrapieniem - można robić okłady (i masaże) z kawy zmielonej i uprzednio zmieszanej z olejkiem o ulubionym zapachu, choćby migdałowym.

Podobnie algi morskie - kąpiel w wodorostach pomoże ujędrnić i wygładzić naszą skórę. W ogóle warto jest w walce z cellulitem skorzystać z tego co daje nam morze, choćby z piasku lub wody morskiej.

Z cellulitem wiąże się tak zwana pomarańczowa skórka - tu niektórzy zalecają spożywanie... żelatyny.

W każdym razie o tym, czy dopadnie nas cellulit, w dużej mierze decyduje zdrowa dieta i ruch. Pamiętajmy o tym.

Źródło: dermatolog.pl.