Jak pokonać zimową monotonię? Kolorem!

Farbowane włosyChłód, wiatr i wilgoć psują nam nastrój, a brak śniegu i słońca sprawia, że popadamy w przygnębienie. Jak przełamać tę zimową monotonię? Najprostszym rozwiązaniem będzie otoczenie się pięknymi, radosnymi kolorami, których widok szybko poprawi nam humor. Dotyczy to nie tylko stroju, ale i barwy naszych włosów.

Modne kolory włosów

Blond, brąz oraz kasztan - oto trio, które wciąż cieszy się ogromnym powodzeniem. To właśnie te kolory farb do włosów Garnier są ostatnio najchętniej wybierane. Liczne odcienie sprawiają, że ograniczenie się do tych trzech najmodniejszych kolorów wcale nie musi oznaczać monotonii. Połączenie ciekawych odcieni z naturalnym, zdrowym blaskiem, każdej z nas pozwoli osiągnąć wspaniałe efekty. A na jakie efekty można liczyć dzięki wykorzystaniu w koloryzacji jednej z tych najpopularniejszych barw?

Blond dalej na topie

Blond ma się doskonale, a coraz liczniejsze odcienie sprawiają, że każda z nas może dopasować ten kolor do swej karnacji oraz temperamentu. Cieplejsze odcienie blondu dla tych kobiet, które tryskają energią, oraz chłodniejsze, dla tych, które zimą chcą się wczuć w rolę dumnej Królowej Śniegu - oto popularne propozycje, z których miłośniczki jasnych włosów korzystają bardzo chętnie. Te kobiety, które stawiają przede wszystkim na szlachetny wygląd, najchętniej sięgają z kolei po nieco ciemniejsze odcienie najpopularniejszej barwy na świecie.

Brąz - uniwersalny kolor dla każdej z nas

Brąz to kolor zaskakujący swą różnorodnością. Ciemny lub bardzo jasny, przechodzący w rudawe tonacje lub też intrygujący nowymi, egzotycznymi odcieniami może nas zaskoczyć swą uniwersalnością. Ta barwa jest bezpieczna, a nowe odcienie sprawiają, że każda z nas może dopasować rodzaj brązu do swej karnacji oraz typu urody. Jaśniejsze odcienie dla pań o ostrzejszych rysach twarzy, ciemniejsze dla tych, które chcą optycznie wyszczuplić twarz – oto podstawowa zasada, którą stosuje się przy wyborze różnych odcieni brązu. Warto też zapamiętać, że zbyt ciemny brąz jest odradzany tym kobietom, które mają problemy ze zbyt rzadkimi włosami. W ich przypadku jaśniejszy kolor pozwoli zamaskować te niedogodności i sprawi, że włosy optycznie będą sprawiały mocniejszych i grubszych.

Kasztan dla odważnych

Choć żywy kasztan jest kolorem wyjątkowo modnym, nie każdej kobiecie jest z nim do twarzy. To barwa niezwykle wyrazista, idealna dla tych pań, które mają wyjątkowy temperament. Im żywszy odcień takiej barwy, tym skuteczniejsza walka z zimową monotonią. Te kobiety, które postawią na jaśniejsze, bardziej stonowane odcienie, też będą się wyróżniać w tłumie, choć kolor ich włosów będzie już bezpieczniejszy i mniej żywiołowy.

Tradycyjne, tak dobrze znane nam kolory, wciąż mają się dobrze. Dzięki nowym odcieniom oraz farbom, które zapewniają intensywną barwę połączoną ze zdrowym blaskiem, wciąż są one najmodniejszymi kolorami. Brąz w odcieniu bizantyjskim lub cynamonowym, bursztynowy blond oraz różne odcienie kasztanowego - oto kolory, które tej zimy będą barwami wyjątkowo modnymi.

Źródło: www.garnier.pl