Jak wybrać klocki dla najmłodszych dzieci?

klocki dla dzieciKlocki to wyjątkowo rozwijające zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody. Zabawa nimi to świetny trening wyobraźni przestrzennej, kreatywności oraz zdolności motorycznych.

Nowoczesnymi klockami mogą bawić się nawet niemowlaki i bardzo małe dzieci. Które z nich będą odpowiednie dla takich maluszków?

Miękkie i przyjazne w dotyku

Wśród pierwszych klocków naszego dziecka powinny znaleźć się te miękkie, przypominające nieco pluszaki. Może trudno nazwać je typowymi klockami, jednak z miękkich elementów w geometrycznych kształtach także możemy tworzyć budowle czy po prostu ustawiać je na sobie. Takie zabawki są nie tylko rozwijające, lecz również w pełni bezpieczne – brak ostrych krawędzi, lekkość, wykonanie z antyalergicznych materiałów sprawiają, że sprawdzą się świetnie w przypadku niemowlaków. Warto poszukać klocków w żywych kolorach, które zainteresują maluchy i przyciągną ich uwagę na nieco dłużej. Na rynku znajdziemy także klocki wykonane z nietoksycznej, miękkiej pianki. Na początku dobrze jest bawić się razem z dzieckiem, pokazując mu, w jaki sposób możemy wykorzystywać taką zabawkę.

Drewniana klasyka

Klocki drewniane to jedna z najbardziej uniwersalnych zabawek na świecie. Doskonale wpisują się też w modę na zabawki w stylu retro, które sprawiają wiele radości nie tylko dzieciom, lecz także ich rodzicom. Dla najmłodszych nadają się lekkie i idealnie gładkie klocki z obłymi krawędziami. Dostępne są w przeróżnych kształtach - zarówno prostych, geometrycznych, jak też w postaci zwierzątek czy kwiatków. Maluszki mogą bawić się także drewnianymi układankami, przedstawiającymi zwierzęta bądź postaci z ulubionych bajek. Uwaga, w przypadku klocków drewnianych musimy postawić na najwyższą jakość! Nie chcemy przecież, by maluch wbił sobie drzazgę, czy uderzył się ostrą krawędzią klocka. Wysokiej jakości klocki i inne zabawki znajdziemy na Merlin.pl. Ten jeden z najstarszych w Polsce sklepów internetowych od lat cieszy się doskonałą opinią klientów ceniących sobie szeroki wybór książek, multimediów, artykułów sportowych czy dziecięcych.

Innowacyjne rozwiązania

Jeśli lubimy innowacyjne rozwiązania, koniecznie powinniśmy sięgnąć po niezwykle kreatywne klocki w różnych oryginalnych kształtach. Świetnym przykładem mogą być słynne już Tobbles - lekko spłaszczone kule, które dziecko może turlać, przewracać, a potem ustawiać na sobie. W ten sposób tworzy chybotliwą wieżę, której ruchomość sprawia, że zabawa jest wyjątkowo emocjonująca. Dodatkowo klocki Tobbles dostępne są w jaskrawych kolorach, przyciągających wzrok maluszka, a ich zróżnicowana faktura doskonale stymuluje zmysły. Warto wypróbować też klocki - gwiazdki, klocki - żółwie, czy też inne nowości.

Klocki zawsze będą dobrym prezentem dla malucha, niezależnie od jego wieku. Pamiętajmy, aby wybierać tylko te dobrej jakości, które będą bezpieczne, lecz także łatwe w użyciu.