Kamerzysta na ślub

Kamerzysta na ślubKamerzysta, jakiego zatrudnia się na ślubie powinien być osobą zarówno profesjonalną jak i godną zaufania. To od niego w dużej mierze zależy, jak będzie wyglądał film ze ślubu, jaką pamiątkę odda w ręce świeżo poślubionych.

Przed zdecydowaniem się na danego kamerzystę, warto przejrzeć jego portfolio. Każdy szanujący się artysta posiada dziś swoją stronę internetową, gdzie umieszcza poprzednie realizacje, do wglądu dla zainteresowanych klientów.

Każdy kamerzysta jest inny, a przejrzenie wykonanych przez niego filmów pozwoli nam ocenić, czy jego dzieła są zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Gdy zdecydujemy się już na konkretnego kamerzystę, należy spotkać się z nim przed ślubem, w celu ustalenia wszelkich szczegółów. Musimy ustalić przede wszystkim to, kiedy ma zacząć filmowanie, co ma filmować i dogadać się, co do ceny. Wiele zakochanych par decyduje się na rozpoczęcie filmowania już w trakcie przygotować do ślubu. Dzięki temu młodzi będą mieli pamiątkę z tego wyjątkowego poranka, kiedy panna młoda przymierza suknię ślubną, wykonuje profesjonalny makijaż, a fryzjer układa jej fryzurę. Z kolei panu młodemu kamerzysta może towarzyszyć w trakcie przygotowywania obrączek czy wybierania się w podróż do kościoła. Warto uchwycić tak prozaiczne, ale wzruszające momenty jak przypinanie welonu czy odbieranie ślubnej wiązanki.

Następnie, kamerzysta powinien pojawić się przed kościołem i sfilmować moment pojawienia się młodej pary przed świątynią. Jego kolejnym zadaniem jest kręcenie materiału w czasie uroczystości ślubnej. Powinien być jednak na tyle profesjonalny i dyskretny, aby nie przeszkadzać w tych ważnych i podniosłych chwilach. Później, fotograf udaje się z welonikami do restauracji czy innego lokalu, aby filmować szaloną zabawę do białego rana. Powinien być również obecny w trakcie wszystkich ważnych elementów, takich jak podziękowania dla rodziców czy słynne oczepiny. Dzięki temu, że będzie obecny przy tych wszystkich chwilach, film, który powstaje będzie jak najbardziej kompletny.