Kosmetyki dobre od pierwszych dni

KosmetykiMówiąc i myśląc o kosmetykach pielęgnacyjnych, często mamy na myśli te odpowiednie dla nas, mniej lub bardziej specjalistyczne.

A tymczasem potrzebujemy specjalistycznych preparatów do pielęgnacji wrażliwej i delikatnej skóry już od pierwszych chwil po narodzeniu.

Kiedyś nie było tak łatwo, a jedyne co chroniło malutkie dzieci przed podrażnieniami to zasypka do pupy i dbanie, aby maluch był czysty i miał świeżą pieluszkę.

Ogólna zasada wciąż jest taka sama, z tym że obecnie na rynku jest wiele marek oferujących różnorodne kosmetyki potrzebne do pielęgnacji dzieci w różnym wieku.

Sceptyczne zaufanie

Choć z zasady produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci powinny być łagodne, hipoalergiczne i pozbawione substancji uczulających, powinniśmy podchodzić do nich ostrożnie. Nigdy nie wiadomo, jak na dany składnik zareaguje nasza pociecha. Najlepiej więc w kosmetyki dla maluchów zaopatrujmy się albo w aptekach, albo wybierajmy takie marki, które mają już pewne doświadczenie w tej dziedzinie. Dobrze, jeśli przy okazji cała ich oferta (lub znaczna część) przeznaczona jest dla osób o skórze wrażliwej. Wówczas jest większa szansa, że produkty będą łagodne.

Co potrzeba?

Dla swojego maluszka możemy wybrać na przykład kosmetyki Miksa. Marka ta oferuje wszystkie niezbędne produkty, począwszy od łagodnych preparatów do kąpieli (lipidowy żel do ciała i włosów, czyli niezwykle wygodny produkt 2w1), poprzez różnego rodzaju mleczka i wody oczyszczające, które ułatwią nam życie nie tylko w domu, ale i w podróży, aż do pielęgnacji, czyli kremów chroniących wrażliwą skórę malucha i współgrających z naturalnym pH jego skóry.

Nie daj się zwariować

Bez względu na to, czy mówimy o pielęgnacji twojego ciała, czy pielęgnacji twojego dziecka - wybór jest tak ogromny, że może się zakręcić w głowie. Dlatego nie daj się zwariować. Nie wszystko jest ci potrzebne. Jeśli wykupisz całe serie produktów, może się okazać, że połowy z nich nigdy nie użyjesz. Dlatego zakupy rób stopniowo i wzbogacaj kosmetyczkę malucha o to, co potrzebne. Pomoże ci również konsultacja z przyjaciółkami-mamami, które są lub były w podobnej sytuacji. One również świetnie doradzą ci na podstawie własnego doświadczenia.