Mikrodermabrazja - doskonały sposób na oczyszczenie skóry

Mikrodermabrazja oczyszczająca skóręMikrodermabrazja - doskonały sposób na oczyszczenie skóry

Oczyszczanie skóry, przeprowadzane w domu przy pomocy drogeryjnych produktów, nie jest tak skuteczne, jak zabiegi, którym możemy się poddać w gabinetach kosmetycznych. Właśnie dlatego warto przynajmniej raz na jakiś czas wybrać się do specjalisty. Obecnie do jednych z najpopularniejszych metod oczyszczania skóry należy mikrodermabrazja.

Posiada ona mnóstwo zalet: odżywia skórę i poprawia jej koloryt oraz elastyczność, pomaga nam w walce z trądzikiem, spłyca zmarszczki, wpływa też pozytywnie na wchłanianie się substancji odżywczych. Dowiedz się, czym jest mikrodermabrazja, jak się ją wykonuje i jakie posiada przeciwwskazania.

Czym jest mikrodermabrazja i jakie ma zalety?

Inna nazwa mikrodermabrazji to mikropeeling kontrolowany. Metoda ta polega na mechanicznym ścieraniu wierzchnich warstw naskórka. To zaś przyczynia się do wzmożonej produkcji nowych komórek, które zastąpią te uszkodzone. Taki zabieg jest podobny do dermabrazji, ale różni się od niej przede wszystkim tym, że umożliwia wybieranie stopnia intensywności, z jakim ścieramy nasz naskórek. Mikrodermabrazję poleca się osobom zmagającym się z trądzikiem, zaskórnikami, przebarwieniami, a także łojotokiem. To ponadto świetne rozwiązanie dla tych, którzy pragnął odmłodzić swoją skórę i pozbyć się delikatnych zmarszczek tworzących się wokół oczu bądź ust. Nie zapominajmy również, że taki zabieg doskonale wpływa na wyrównanie kolorytu naszej cery. Przeprowadza się go na różnych partiach ciała, choć najczęściej jest stosowany na twarz, szyję, dekolt lub plecy. Mikropeeling można wykonywać bez względu na typ posiadanej przez nas cery, jest polecany szczególnie osobom o skórze wrażliwej, naczynkowej bądź skłonnej do alergii, nie mogącym używać peelingów chemicznych. Inaczej niż peeling kawitacyjny, nie ma przeciwwskazań, by poddawały się mu także kobiety w ciąży. Taki zabieg jest polecany zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to nie jesteśmy zbytnio wystawieni na działanie promieni słonecznych, które mogłyby być dla nas szkodliwe.

Ogromną zaletą mikrodermabrazji jest to, że przynosi ona natychmiastową poprawę stanu naszej skóry. W porównaniu do innych podobnych zabiegów wiąże się ona też z o wiele mniejszym ryzykiem pojawienia się krótkotrwałych efektów ubocznych w postaci przebarwień czy niewielkich blizn. Jej kolejnym plusem jest to, że jest całkowicie bezbolesna, a w dodatku prosta i szybka w przeprowadzeniu. Koszt takiego jednorazowego zabiegu jest uzależniony od gabinetu, w jakim go wykonujemy, a także od tego, jak duży obszar skóry zostanie poddany ścieraniu. Cena za jednorazowy mikropeeling twarzy waha się od 40 do 100 zł.

Jak wygląda zabieg?

Przed przeprowadzeniem zabiegu mikrodermabrazji nie musimy wykonywać wcześniej żadnych czynności pielęgnacyjnych, które miałyby nas do niego przygotować. Pamiętajmy jedynie, by przez pięć dni przed planowaną mikrodermabrazją unikać żelów i kremów peelingujących, wosku i kremów do depilacji, a także szorstkich szczoteczek do czyszczenia skóry twarzy lub ciała. Na zabieg do gabinetu kosmetycznego udajmy się bez makijażu na twarzy. Na początku kosmetyczka przygotuje naszą skórę przecierając ją wacikiem nasączonym np. w kwasie bornym. Następnie przyłoży do naszej skóry specjalne urządzenie, które będzie ścierać zrogowaciały naskórek i jednocześnie zasysać go do swego wnętrza. Cała procedura nie powinna zająć dłużej niż kilkadziesiąt minut. Możliwe jest też kilkakrotne ścieranie jednej powierzchni, co pozwoli nam uzyskać jeszcze wyraźniejsze efekty. Po przeprowadzeniu mikrodermabrazji pamiętajmy, by unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych, stronić od wody chlorowanej i przez kilka następnych dni pić więcej płynów niż zazwyczaj.

Różne rodzaje mikrodermabrazji

W gabinetach kosmetycznych najczęściej się mikrodermabrazję diamentową, przez co często nie zdajemy sobie sprawy, że istnieją też inne jej odmiany. Warto wiedzieć, że oprócz diamentowego występuje również mikropeeling kordunowy i tlenowy. Mikrodermabrazję diamentową poleca się zwłaszcza osobom o skórze wrażliwej i skłonnej do zmian alergicznych. Wykonuje się ją przy użyciu głowic wyposażonych w ścierające diamentowe pierścienie. Zdarty przez taką głowicę naskórek zostaje natychmiastowo zassany do filtra urządzenia. W przypadku odmiany kordunowej do ścierania wykorzystywany jest kordun, czyli mikroskopijne kryształki tlenu glinki. Pod wpływem ciśnienia kryształki uderzają w naszą skórę, tym samym powodując jej oczyszczenie. Ta metoda jest nieco bardziej bolesna niż w przypadku użycia głowicy diamentowej. Jest zalecana dla osób z rozszerzonymi porami, bliznami, celulitem i rozstępami. Ostatni rodzaj mikrodermabrazji polega na wykorzystaniu tlenu i soli fizjologicznej. Tlen wypuszczany pod ciśnieniem na naszą skórę nie tylko doskonale ją oczyści, ale w dodatku sprawi, że będzie ona bardziej dotleniona i odżywiona.

Czy mikrodermabrazja posiada przeciwwskazania?

Mimo iż mikrodermabrazja jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, posiada ona kilka przeciwwskazań. Nie powinny jej stosować osoby chorujące na nowotwór, łuszczycę, trądzik krostkowy lub różowaty, a także posiadające znamiona, naczyniaki jamiste, zakażenia grzybicze, bakteryjne bądź wirusowe. Mikropeeling nie może być ponadto przeprowadzany na skórze, która w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy poddawana była zabiegom chirurgicznym.

Źródła: