Moda na wiosnę

Moda na wiosnęKolejna wiosna już się do nas zbliża bardzo długimi krokami i wszystkie liczące się domy mody oczywiście zdążyły już zaprezentować swoje nowe kolekcje na ten czas.

Mało tego, niektóre nawet pokazały już poszczególne elementy garderoby, które według nich będą modne tego lata.

Nikt nie zasypuje gruszek w popiele, a na pewno nie powinni tego robić producenci botków damskich skórzanych, skórzanych torebek we wzornictwie klasycznym oraz beretów. Nadchodzący sezon będzie eklektyczny, co już wiemy na pewno nie dzięki wielkim projektantom, ale mniejszym firmom odzieżowym, które zaczynają swoimi produktami dla mas zalewać rynek odzieżowy w całej Polsce, a nawet Europie.

Wiosna może się spóźnić

Co ciekawe, oglądając botki damskie skórzane oraz płaszczyki niektórych producentów odzieżowych można odnieść wrażenie, że są to produkty raczej na jesień niż na ciepłą wiosnę. Są one w dość ciemnych kolorach, są wyraźnie grube i do tego dość mało ulotne, co zazwyczaj można powiedzieć o przybywającej modzie na wiosnę.

Można to niestety zrozumieć, bo solidne botki damskie skórzane to idealny pomysł na raczej niemrawy początek cieplejszego okresu roku, a nauczeni doświadczeniem projektanci wydają się spodziewać zimnych dni po sam maj, a nawet czerwiec. Podążenie ich torami na pewno nie będzie najbardziej pozytywną decyzją sezonu, ale może być bardzo rozsądnym pomysłem.

Lekkie ciepło

Nie jest jednak aż tak źle, ponieważ najczęściej spotykane propozycje chociażby na nasze botki damskie skórzane łączą w sobie ciepło z wyjątkowo względną lekkością materiału. Nikt nie zakłada oczywiście botków damskich skórzanych na głęboki śnieg, bo chociaż pewnie niektóre by sobie z nim poradziły, to raczej lepszym pomysłem jest inne obuwie. Tym niemniej, wyraźnie widać chęć ucieczki od naprawdę ciężkich butów, płaszczy i czap, dzięki czemu nawet rzeczy zazwyczaj bardzo ciężkie są możliwie odchudzane, przez co może nie będą pasować do apaszek, ale już do kuligu też się nadawać nie będą.

Kolorystyka

Skupiliśmy się dość mocno na botkach skórzanych damskich, bo ten akurat element garderoby na wiosnę jest trochę osobliwy, jeśli weźmiemy pod uwagę zwłaszcza skalę jego promowania przez większych i mniejszych dyktatorów mody. Same w sobie botki jeszcze by nie przyciągały uwagi, gdyby nie dominacja ciemnej kolorystyki, choć dla butów także ma to swoje dodatnie aspekty.

Same buty bardzo często są po prostu czarne, co na wiosnę smuci, jednak inne części garderoby mogą skutecznie rozweselać. Podobnie jest z dużą ilością szarości oraz brązów, zwykle zarezerwowanych dla jesieni, choć na wiosnę także się nadają. Pewnym pocieszeniem są duże ilości bieli, która trochę rozjaśni wszystkie kompozycje wiosenne.

Dodatki

Na pocieszenie dostajemy całą masę kolorowych dodatków. Za wyjątkiem torebek, które mają być bardzo eleganckie i przez to raczej utrzymywane w ciemnych kolorach. Francuzi w tym roku mogą bić rekordy, ponieważ do mody wracają fikuśne, duże okulary oraz bardzo kolorowe berety na głowę. W ten sposób spod ciemnego płaszcza wystawać będą równie ciemne spodnie, pod nimi wyglądać będą botki, a na drugim biegunie znajdzie się wielki, czerwony beret oparty niemal na oprawkach okularów.

Pierwsze wrażenia z pokazów mody były raczej umiarkowane, ale takie podejście do wiosennej mody naprawdę po dłuższym czasie staje się przyjemne i radosne. Jest to chyba najlepsze rozwiązanie na sytuację, w której będziemy musieli sobie radzić z mokrą i szarą wiosną przypominającą typową jesień. Jeśli pogoda będzie lepsza, będzie oczywiście można powrócić do normalniejszych w tej porze roku zwiewnych i kolorowych ubrań.

Źródło: butynatopie.pl.