Modowe blogi dla kobiet

Modowe blogi dla kobietKobiety uwielbiają modę i wiele przedstawicielek płci pięknej wcale się tego nie wstydzi. Nawet jeśli nie podążają obsesyjnie za najnowszymi trendami, lubią wyglądać świetnie i tak samo się czuć.

Nie każda kobieta wie jednak, jak zestawiać ubrania oraz w jaki sposób dobierać do nich dodatki. Źródeł inspiracji jest na szczęście do najmniej kilka. Pierwszym z nich są gazety z modą. Panie chętnie podpatrują, co jest modne, jak zestawiać poszczególne elementy garderoby oraz dobierać rzeczy do swojej figury. W celu poszukiwania modowych inspiracji można również oglądać programy, poświęcone modzie i stylowi.

Zarówno prasa jak i telewizja ma dziś poważnego konkurenta, którym jest Internet. Okazuje się, że w kwestii mody globalna sieć również ma coraz więcej do powiedzenia.

Blogi modowe

Kobiety chętnie odwiedzają różnorodne strony internetowe, poświęcone modzie, ale dla wielu znacznie ciekawszą inspiracją są kobiece blogi modowe. Ich autorki stworzyły już specyficzną społeczność, a same nazywają siebie szafiarkami. Blogi, poświęcone modzie, są zazwyczaj bardzo różnorodne. Mogą dotyczyć mody w szerokim znaczeniu lub obejmować stylizacje tylko z konkretnego nurtu. Wiele z takich internetowych pamiętników adresowanych jest tylko do niektórych kobiet, na przykład zwolenniczek konkretnego stylu, pań puszystych, kobiet w ciąży czy nastolatek. Na blogach modowych prezentowane mogą być poszczególne elementy garderoby: ubrania i dodatki lub całe zestawy na wiele okazji.

Autorki mogą umieszczać na blogu kreacje, znalezione na innych stronach, fotografować swoje zestawy lub dodawać własne zdjęcia. Ten trzeci typ cieszy się największą popularnością, ponieważ czytelniczki mają okazję zobaczyć, jak prezentuje się dany zestaw w całości. Gdy mają figurę podobną do autorki bloga, mogą sobie wyobrazić, jak same wyglądałyby w konkretnej stylizacji. Dla czytelniczek bardzo istotne jest, gdzie mogą kupić interesujące ich rzeczy. Szafiarki na swoich blogach podają zazwyczaj, skąd pochodzą dane elementy zestawu. Jeśli autorka tego nie zrobiła, można zapytać ją o to w komentarzu. Wielbicielki blogów modowych mogą mieć nawet kilka ulubionych stron, na które regularnie zaglądają. Poza tym mogą same prowadzić własną. Każda blogerka może bowiem, poza swoim blogiem, zaglądać na inne i komentować stylizacje koleżanek. Poza przyjemnym spędzaniem wolnego czasu, blogi modowe mogą być także sposobem na życie.

Wiele szafiarek osiągnęło medialny sukces oraz zrobiło wielką karierę w branży, zaczynając właśnie od prowadzenia bloga ze stylizacjami i modowymi poradami. Ich historie stają się motywacją dla wielu kobiet, które nie potrafią uwierzyć we własne możliwości. Zakładając modowego bloga, nie mają nic do stracenia, a mogą wiele zyskać. Niepozorny internetowy pamiętnik może stać się ich wielką pasją oraz przepustką do świata mody, który tak je fascynuje.

Blogi - przykłady

  1. www.babskiswiat.com.pl
  2. www.miod-malina.pl
  3. www.gadaninki.pl