Urlop w Krakowie

Urlop w KrakowieW Krakowie nie sposób się nudzić. W tym mieście tak wiele się dzieje, że na pewnie w trakcie naszych wakacji trafimy na jakieś interesujące wydarzenie w tym mieście.

Corocznie odbywają się tutaj studenckie Juwenalia. Cykliczną imprezą jest również krakowskie Wianki, organizowane nad Wisłą, u podnóża wzgórza wawelskiego. Odbywają się wtedy ciekawe koncerty, zarówno polskich jak i zagranicznych gwiazd. Na krakowskich Wiankach wystąpili już: Maanam, Maryla Rodowicz, Budka Suflera, Lombard, Wilki, zespół Brainstorm, Róże Europy czy De Mono.

W Krakowie odbywa się również ciekawy Festiwal kultury Żydowskiej, przyciągający turystów i wielbicieli żydowskiej kultury. Odbywa się on w krakowskiej dzielnicy Kazimierz. Bardzo popularny jest także Krakowski Festiwal Filmowy. Przyzwane są wtedy nagrody w postaci złotych i srebrnych Smoków, Lajkoników i Rogów. Nagroda główna to Smok Smoków. Corocznie w mieście odbywa się też Święto Chleba czy przegląd kabaretowy PaKa, w krakowskiej Rotundzie. Bardzo ciekawą imprezą jest Noc Muzeów. Darmowy wstęp do muzeów w godzinach nocnych przyciąga zarówno mieszkańców jak i turystów. Jedną z największych i najważniejszych cyklicznych imprez jest Coke Live Music Festiwal, organizowany w Krakowie pod koniec wakacji, zazwyczaj w sierpniu.

Jeśli akurat w samym Krakowie nie dzieje się nic, co by nas szczególnie interesowało, można zdecydować się na wycieczki za miasto. Różnorodne firmy organizują ciekawe wycieczki do Auschwitz Birkenau, Kopalni Soli w Wieliczce czy Kopalni Soli w Bochni. Muzeum obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu to wspaniała okazja do pogłębienia swoje wiedzy na temat drugiej wojny światowej. Wizyta w tym muzeum jest bardzo emocjonująca, przekraczając kolczate druty i wchodząc na teren obozu, mamy wrażenie, że cofnęliśmy się w czasie.

Kopalnie soli w Wieliczce i Bochni oprócz możliwości zwiedzenia tych obiektów, proponują nam również przyjemne i odprężające wczasy rehabilitacyjne, możliwość zorganizowania wyjazdu integracyjnego czy wycieczki szkolnej.